Edukira joan

Isasca

Isasca
Italiako udalerria
Image
Image
Administrazioa
HerrialdeaImage Italia
Italiako eskualdeakImage Piemonte
ProbintziaCuneoko probintzia
Izen ofizialaIsasca
Posta kodea12020
ISTAT kodea004103
Geografia
Koordenatuak44°35′00″N 7°23′00″E / 44.5833°N 7.3833°E / 44.5833; 7.3833
Mapa
Image
Azalera5,08 km²
Altitudea660 m
MugakideakBrondello, Martiniana Po, Venasca eta Brossasco
Demografia
Biztanleria69 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea14 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0175
Katastro kodeaE327
Sailkapen sismikoa3 (Txikia)
MatrikulaCN
isasca.gov.it

Isasca Italiako udalerri bat da. Cuneoko probintzian kokatuta dago, Piemonte eskualdean. 69 biztanle ditu, 5,08 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Brondello, Martiniana Po, Venasca eta Brossasco.

BiztanleriaUrtea01002003004005001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 37 gizon, 26 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.00
0.00
 
95-99
 
0.00
0.00
 
90-94
 
0.00
2.70
 
85-89
 
0.00
5.41
 
80-84
 
11.54
2.70
 
75-79
 
0.00
5.41
 
70-74
 
7.69
5.41
 
65-69
 
3.85
10.81
 
60-64
 
3.85
5.41
 
55-59
 
11.54
13.51
 
50-54
 
3.85
5.41
 
45-49
 
11.54
2.70
 
40-44
 
7.69
10.81
 
35-39
 
3.85
5.41
 
30-34
 
7.69
2.70
 
25-29
 
3.85
5.41
 
20-24
 
0.00
0.00
 
15-19
 
7.69
2.70
 
10-14
 
0.00
5.41
 
5-9
 
7.69
8.11
 
0-4
 
7.69
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 145 etxebizitza zeuden: 43 (% 29,7) okupatuta eta 102 (% 70,3) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 74,3 jabetzan zeuden, % 13 alokairuan eta % 12,7 beste titulu batekin.

145etxebizitza (2021)
43okupatuak
102hutsik (% 70,3)

Erabilera (2021)

43
102
Okupatuak (43)Hutsik edo ez-okupatuak (102)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

74,3
13
12,7
Jabetzan (74,3)Alokairuan (13)Beste titulu batekin (12,7)

2024an 39 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 24 (% 61,5) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 1,7 kide zeuden.

39etxegune (2024)
24pertsona bakarrekoak (% 61,5)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide24
2 kide6
3 kide6
4 kide2
5 kide edo gehiago1

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]